SON EKLENENLER

Bakanlıkça tarih verilmesine rağmen toplantı yapılmayınca memurların beklentisi sarsıldı!

Bakanlık tarihi duyurdu! Masaya kendi gelmedi… Milyonlarca kamu görevlisi ve emeklisini ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son toplantının önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılması planlanmıştı.
12 Mayıs 2022 10:52

Toplantının günü ve saati günler öncesinde belli olmasına rağmen Bakan Vedat Bilgin, başka bir programa katılınca daha önce belirlenen toplantıya katılmadı.

MEMURLARIN BEKLENTİSİ SARSILDI

Milli Gazete'den Ahmet Sesli'nin haberine göre; Aylardır, memur tarafından büyük beklentiler oluşturan bakanlığın toplantıyı belirsiz bir tarihe ertelemesi ise memurlardan tepki görürken, beklentilerin de sarsılmasına neden oldu. Memurlar, toplantı öncesi hükümetin teklifini sunmasını istemişti. Bakanlığın toplantıya katılmamasını ‘teklifleri yok’ diyerek değerlendiren memur tarafı, en kısa sürede teklifin sunulması ve düzenlemenin Meclis’e gönderilmesini istedi.

BAKAN, AÇIKLAMAYI BAŞKA YERDE YAPTI

Bakan Vedat Bilgin ise ek gösterge ile açıklamayı başka bir programda yaptı. Son toplantının ileri bir tarihte yapılacağını belirten Bilgin, “Kamu personelinin 3600 ek gösterge için en kapsamlı düzenleme yapacağımızı ifade etmek isterim, bu ayın sonunda bitirmiş olacağız. Ayrıntısını o gün paylaşacağız” dedi.

MİLLİ GAZETE

ADLİYE KORİDORU SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER